Sekiz Bulgar il ve ilçesi belediye başkanlığı seçimlerine hazırlanıyor

28/10/2005

SOFYA, Bulgaristan -- Sofya, Razgrad, Devnia, Mizia, Panagyurishte, Ruse, Peshtera ve Sevlievo'dan oluşan sekiz il ve ilçe 29 Ekim Cumartesi günü yeni belediye başkanlarını seçmeye hazırlanıyor. Sekiz beldede de, görevdeki başkanlar milletvekilliğine seçilmeden önce istifa etmişlerdi. Yarışın Sofya'da çok çekişmeli geçmesi bekleniyor. Anketler önde gelen dört aday arasında az fark olduğunu gösteriyor: iktidar partisinden Tatyana Donçeva, eski İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Boyko Borisov, eski Maliye Bakanı Milen Velchev ve eski Merkez Bankası Müdürü Svetoslav Gavriyski. Olası ikinci tur seçimler 5 Kasım'da yapılacak.

Diğer yandan AK'nin Bulgaristan heyetinin siyasi işler bölüm başkanı Fernando Ponz, hükümeti organize suçla ilgili yeni yasalar hazırlamak yerine mevcut yasaları uygulamaya çağırıyor. Ponz'un Perşembe günkü sözleri, banker Emil Kyulev'in bu hafta başlarında Sofya'da öldürülmesi şeklinde gelişen en son kiralık katil cinayetine tepki olarak geldi. (Mediapool, bTV, News.dir.bg - 28/10/05; Mediapool, bTV - 27/10/05)

Bu içerik SETimes.com için hazırlanmıştır.
Loading
Oy Ver
 
 

SETimes’da yayınlanan makalelerle ilgili yorumlarınızı kabul ediyoruz.

Bu forumu kullanarak Güneydoğu Avrupa’daki diğer okurlarla etkileşime geçmenizi umut ediyoruz. Bu deneyimi ilginç tutmak için, sizlerden yorum politikasında sıralanmış kurallara uymanızı rica ediyoruz. Yorum göndererek, bu kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz. SETimes.com hassas konular da dahil olmak üzere bütün konularda tartışmayı teşvik etmekle birlikte, yayınlanan yorumlar sadece onları gönderenlerin görüşlerinden ibarettir. SETimes bu yorumlarda dile getirilen fikir veya görüşleri onaylamak veya kabul etmek zorunda değildir. SETimes.com yapıcı tartışmaları memnuniyetle karşılamakla birlikte, kopyalanıp yapıştırılmış materyaller, karşılıksız bağlantılar ve tek satırlık sloganların kullanımını teşvik etmemektedir. Bu, moderatörlü bir forumdur. Kötü amaçlı, saldırgan olduğu görülen veya küfür içeren yorumlar yayınlanmayabilir.

SETimes'ın Yorum Politikası

Röportaj

Balkan ülkelerinden AB güvenlik ve savunmasına katkı taahhüdüBalkan ülkelerinden AB güvenlik ve savunmasına katkı taahhüdü

Bölge ülkelerinin AB kriz yönetimi misyonlarına, Avrupa Güvenlik ve Savunma Koleji eğitim programlarına ve gizli bilgilerin karşılıklı paylaşım anlaşmalarına katılımı küresel barış ve istikrara destek vermelerine yardımcı oluyor.

SETimes logo

En Popüler

Loading
Loading
Loading

Anket

Avrupa Birliği, Suriye'ye savaşmaya gidenlerin ülkelerine döndüklerinde radikalleşmiş olma ve terörist eylemler gerçekleştirme ihtimallerinin daha yüksek olduğuna inanıyor. Katılıyor musunuz?

Evet
Hayır
Bilmiyorum