Balkan şarkıcıları "Music Idol 3" birinciliği için mücadele ediyorlar

14/05/2009

Dört Bulgar ve iki Makedon şarkıcı, Bulgaristan televizyonunun reality şovu "Music Idol"'un Haziran başında yapılacak büyük finaline çıkmayı umut ediyor.

Southeast European Times için Sofya'dan Svetla Dimitrova'nın haberi -- 14/05/09

photo

[bTV]

Alexandra Zhekova, 13 Mayıs Çarşamba gecesi Bulgar televizyonunda yayınlanan "Music Idol"un üçüncü sezonundan elenmesinden sadece birkaç dakika sonra, "Tabii ki henüz ayrılmak istemiyordum. Fakat bunu gülümsemeyle karşılıyorum ve yoluma devam edeceğim." şeklinde konuştu.

19 yaşındaki Sofyalı güçlü sesiyle birinciliğin favorileri arasında yer alıyordu. "Seslerin savaşında" 22 yaşındaki Rusina Katardzhieva'ye tüm kalbiyle şarkı söylemesine karşın, Çarşamba günü geç saatlerde Zhekova bir sonraki tura geçemedi. Programda söylediği şarkılardan biri de John Lennon'un "Jealous Guy" adlı parçasıydı.

"Music Idol", İngiliz televizyon programı "Pop Idol"'un Bulgar versiyonu. Programın üçüncü sezonu Mart ayında başladı. Bu sezonki Makedon yarışmacılar progamın ilk yabancı yarışmacılarını temsil ediyorlar.

"Music Idol 3" iki özel, ulusal televizyon kanalında, Bulgar bTV ve Makedon A1'de yayınlanıyor. Her iki ülkedeki izleyiciler de favorilerine kısa mesajla oy veriyorlar.

Mart ayında başlayan finallerden önce yapılan çok sayıdaki seçim turunu başarıyla geçen 13 genç Bulgar ve Makedon'dan biri olan Zhekova, Çarşamba günü yarışmadan elenen yedinci yarışmacı oldu.

Geri kalan altı "Music Idol 3" adayı arasında dört Bulgar ve iki Makedon yer alıyor. Hepsinin de yarışmayı kazanarak Bulgar plak şirketi Virginia Records ile sözleşme yapma şansı eşit.

İlgili Makaleler

Loading

Üsküplü 19 yaşındaki Aleksander Tarabunov yarışmacıların en genci. O ve yarışmanın diğer Makedon finalisti Bitolalı 24 yaşındaki Bojan Stoykov, bu yılki yarışmanın en güçlü birincilik adayları olarak görülüyor.

Ancak Katardzhieva ve diğer üç Bulgar -- Magdalena Dzhanavarova, 21, Preslava Mruvkova, 22 ve Dimitar Atanasov, 23 de son derece yetenekliler ve yarışmayı kazanma potansiyelleri yüksek.

Elenmesi sonrasında verdiği röportajda Zhekova, birincilik için favorisinin Stoykov olacağını söyledi.

Uluslararası yönü dışında, bu yılki "Music Idol" bugüne kadarki en duygusal sezon oldu. Bir Bulgar finalist, ev işi şiddet yüzünden görme yeteneğini kaybeden 26 yaşındaki Viktorya Dimitrova, yarışmaya katılan ilk görme özürlü yarışmacı oldu.

Bu içerik SETimes.com için hazırlanmıştır.
Loading
Oy Ver
 
 

SETimes’da yayınlanan makalelerle ilgili yorumlarınızı kabul ediyoruz.

Bu forumu kullanarak Güneydoğu Avrupa’daki diğer okurlarla etkileşime geçmenizi umut ediyoruz. Bu deneyimi ilginç tutmak için, sizlerden yorum politikasında sıralanmış kurallara uymanızı rica ediyoruz. Yorum göndererek, bu kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz. SETimes.com hassas konular da dahil olmak üzere bütün konularda tartışmayı teşvik etmekle birlikte, yayınlanan yorumlar sadece onları gönderenlerin görüşlerinden ibarettir. SETimes bu yorumlarda dile getirilen fikir veya görüşleri onaylamak veya kabul etmek zorunda değildir. SETimes.com yapıcı tartışmaları memnuniyetle karşılamakla birlikte, kopyalanıp yapıştırılmış materyaller, karşılıksız bağlantılar ve tek satırlık sloganların kullanımını teşvik etmemektedir. Bu, moderatörlü bir forumdur. Kötü amaçlı, saldırgan olduğu görülen veya küfür içeren yorumlar yayınlanmayabilir.

SETimes'ın Yorum Politikası

Röportaj

Balkan ülkelerinden AB güvenlik ve savunmasına katkı taahhüdüBalkan ülkelerinden AB güvenlik ve savunmasına katkı taahhüdü

Bölge ülkelerinin AB kriz yönetimi misyonlarına, Avrupa Güvenlik ve Savunma Koleji eğitim programlarına ve gizli bilgilerin karşılıklı paylaşım anlaşmalarına katılımı küresel barış ve istikrara destek vermelerine yardımcı oluyor.

SETimes logo

En Popüler

Loading
Loading
Loading

Anket

Avrupa Birliği, Suriye'ye savaşmaya gidenlerin ülkelerine döndüklerinde radikalleşmiş olma ve terörist eylemler gerçekleştirme ihtimallerinin daha yüksek olduğuna inanıyor. Katılıyor musunuz?

Evet
Hayır
Bilmiyorum