Nebojsa Radmanovic

thumbnailJosipoviç: Kroacia mbështet futjen në BE të BiH-së e të vendeve rajonale
2013-07-18Kroacia e Bosnjë dhe Hercegovina (BiH) përforcojnë zotimin e tyre për të forcuar lidhjet. 
thumbnailTurqia, Serbia dhe BiH zgjerojnë bashkëpunimin ekonomik e politik
2013-05-22Turqia, Serbia dhe BiH po ngrenë marrëdhënie politike e ekonomike për të zgjeruar paqen, stabilitetin dhe bashkëpunimin në Ballkan.
thumbnailRS duhet të përqendrohet në zgjidhjen e problemeve, thonë politikanët
2013-05-03Shumica e shtetasve të BiH është dakort se më shumë paqëndrueshmëri politike do të pasojë pavarësinë e RS-së.
thumbnailAnalistët theksojnë rolin kryesor të Turqisë në Ballkan e më tej
2012-04-24Pavarësisht nga marrëdhëniet e shkëlqyera politike e diplomatike me vendet e Ballkanit, Turqia mund të kontribuojë në stabilitetin rajonal duke intesifikuar lidhjet ekonomike e investimet në vende të veçanta.
thumbnailBH shënon pavarësinë, por jo të gjithë festojnë
2012-03-03Dita e pavarësisë e Bosnjë e Hercegovinës nuk festohet në të gjithë vendin.
thumbnailBiH-ja, Serbia dhe Kroacia bien dakort që të ndihmojnë njëra-tjetrën në rrugën drejt BE-së
2011-07-19Udhëheqësit e Serbisë, Kroacisë dhe Bosnjë dhe Hercegovinës mbështetën integrimin euro-atlantik të njëri-tjetrit.
thumbnailTadiç i Serbisë në Sarajevë
2011-07-07Vizita zyrtare është një shenjë e marrëdhënieve më të mira që vijnë.
thumbnailUdhëheqësit e BiH-së, Serbisë dhe Turqisë zhvillojnë takimin e dytë të nivelit të lartë
2011-04-27Udhëheqësit zotohen që të ndihmojnë njëri-tjetrin për të kapërcyer pengesat në rrugën e integrimit në BE
Presidentët e Serbisë, Turqisë dhe BiH-së do të takohen në Karagjorgjevë
2011-04-25BEOGRAD, Serbi -- Një takim tre palësh i Serbisë, Turqisë dhe Bosnjë dhe Hercegovinës (BiH) zhvillohet të martën (26 prill) në Karagjorgjevë. Preside...
thumbnailBiznes: Dogan Holding e Turqisë shet gazetat
2011-04-22Për të luftuar problemet e taksave, e përditshmja turke Milliyet po shitet. Gjithashtu në lajme të tjerë të biznesit: IBM nënshkruan një marrëveshje me një komunë rumune dhe Greqia dhe EBA synojnë të rrisin bashkëpunimin.
Bramertz i gjykatës së OKB-së vlerëson bashkëpunimin e BiH-së
2011-04-12SARAJEVE, Bosnjë dhe Hercegovinë (BiH) -- Kryeprokurori i gjykatës së OKB-së për krimet e luftës Serzh Bramertz tha të hënën (11 prill) se bashkëpuni...
Bramertz i ICTY-t do të vizitojë BiH
2011-04-11SARAJEVE, Bosnjë dhe Hercegovinë (BiH) -- Kryeprokurori i gjykatës së OKB-së për krimet e luftës Serge Bramertz nis një vizitë në Sarajevë të hënën (...
Barroso dhe Fuele përfundojnë turin, përsërisin se e ardhmja e Ballkanit është në Evropë
2011-04-10SHKUP, Maqedoni -- Presidenti i Komisionit Evropian (KE) Hoze Manuel Barroso dhe komisioneri i zgjerimit të BE-së Stefan Fule përfunduan një turne ra...
Sllovenia shpreh mbështetje për kërkesën e BiH-së për në BE
2011-03-01LUBLJANE, Slloveni -- Presidenti Danilo Turk shprehu mbështetjen e vendit të tij për integrimin e Bosnjë dhe Hercegovinës (BiH) në BE gjatë një takim...
thumbnailKrizat poltike shqetësojnë Uashingtonin
2011-02-28Mungesa e qeverisë në BiH dhe kaosi politik për një kohë të gjatë i Shqipërisë ishin në qendër të vizitave të nivelit të lartë.
Anëtarët e presidencës së BiH-së vizitojnë Slloveninë
2011-02-28LUBLJANE, Slloveni -- Anëtarët e presidencës trepalëshe të Bosnjë dhe Hercegovinës (BiH) Nebojsha Radmanoviç, Zheljko Komsiç dhe Bakir Izetbegoviç ja...
BiH, Kroacia, Maqedonia diskutojnë të ardhmen e përbashkët evropiane
2011-02-27SARAJEVË, Bosnje dhe Herzegovinë (BiH) -- Integrimi i ngadaltë në BE i të gjithë rajonit dhe efektet e krizës globale ekonomike shpjegojnë situatën e...
Anëtarët e presidencës së BiH-së do të vizitojnë Kroacinë
2011-01-31ZAGREB, Kroaci -- Anëtarët e presidencës trepalëshe të BiH-së filluan një vizitë dy-ditore në Zagreb të hënën (31 janar). Nebojsha Radmanoviç, Bakir...
Davutoglu i Turqisë ofrohet të ndihmojë formimin e qeverisë së re në BiH
2011-01-30SARAJEVË, Bosnje dhe Herzegovinë (BiH) -- Ministri i jashtëm turk Ahmet Davutoglu i tha politikanëve në Sarajevë të shtunën (29 janar) se vendi i tij...
thumbnailBosnja feston "Ditën e Shtetit", por pa serbët
2010-12-02Edhe rënia dakort mbi një festë kombëtare është vërtetuar e pamundshme në Bosnjë dhe Herzegovinë.

Reportazh

Forcat e armatosura trajnojnë liderët për sfidat e reja globaleForcat e armatosura trajnojnë liderët për sfidat e reja globale

Ambasada Britanike në Maqedoni zhvilloi trajnim për 30 oficerë të rangut të lartë në sektorin e sigurisë.

Më popullor

Loading
Loading
Loading

Anketë

A mendoni se po funksionojnë përpjekjet për të shkurajuar individët nga rajoni që të mos mbështesin organizatat e dhunshme ekstremiste?

Po
Jo
Nuk e di