Greqia

thumbnailKroacia duke pritur projektin e turizmit prej 1.5 miliardë euro
2014-07-09Puna pritet të fillojë këtë vit në qytetin jugor të Shibenikut. Në lajme të tjera të biznesit: Zona Euro miraton ndihmë për Qipron dhe Greqinë; Bullgaria shmang një krizë financiare.
thumbnailGreqia ofron butësi për të dënuarit e korrupsionit
2014-07-08Autoritetet greke mendojnë për një opsion pagese për të qëndruar jashtë burgut për individë të dënuar për korrupsion.
thumbnailPërmbytjet në Bullgari dëmtojnë industritë e turizmit dhe bujqësisë
2014-06-25Autoritetet thonë se përmbytja ka dëmtuar infrastrukturën e rëndësishme që do të duhet të riparohet. Në lajme të tjera të biznesit: Një grup studimor paralajmëron për korrupsion në sektorin e biznesit.
thumbnailProjektet kulturore anembanë Egjeut sjellin më pranë Greqinë dhe Turqinë
2014-06-24Programet e përbashkëta nxisin marrëdhëniet e përbashkëta dhe pajtimin mes komuniteteve greke dhe turke.
thumbnailRiorganizimi i qeverisë greke shqetëson edhe blogerët
2014-06-20Disa blogerë kanë kritikuar riorganizimin e qeverisë dhe mbylljen e hershme të parlamentit për periudhën e verës.
thumbnailTurqia dhe Kroacia vështrojnë të përmirësojnë lidhjet e biznesit
2014-06-17Krerët e biznesit kërkojnë mundësi për investim të ri dhe bashkëpunim më të thellë.
thumbnailGreqia ringjall projekt-ligjin kundër-racizmit
2014-06-10Qeveria kërkon dënime më të ashpra për krimet e urrejtjes.
thumbnailGreqia optimiste për shanset e Kupës Botërore
2014-06-06Specialistët dhe parashikimet thonë se ekipi mund të përparojë nga stadi i grupit për herë të parë.
thumbnailVendimi i gjykatës europiane ndikon në marrëdhëniet Qipro-Turqi
2014-06-06Ekspertët thonë se gjoba e vënë ndaj Turqisë mund të pengojë përpjekjet e pajtimit në ishull.
thumbnailPjesëmarrja në Kupën Botërore bashkon tifozët e futbollit në BiH
2014-06-04Pas dy dekadash problematike të pas-luftës, dalja e Dragonëve në Brazil thyen barrierat midis grupeve etnike.
thumbnailFMN jep 3.4 miliardë euro për Greqinë
2014-06-04Fondi tha se Athina nuk ka nevojë të vendosë masa të reja shtrënguese këtë vit. Gjithashtu në lajmet e biznesit: Bullgaria kryeson rajonin në Treguesin e Përfitueshmërisë Thelbësore të revistës Foreign Policy.
thumbnailVendet presin më pak turistë nga Rusia
2014-05-21Bullgaria dhe Mali i Zi janë duke pritur një rënie të turistëve rusë këtë verë. Gjithashtu në lajmet e biznesit: Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të investojë 500 milionë euro në Qipro.
thumbnailQiproja lehtëson kufizimet bankare
2014-05-07Qipriotët tani mund të thyejnë çeqe dhe mund të kenë kufij më të lartë në veprime. Gjithashtu në lajme nga biznesi: Zvicra do t'u japë 500 punëtorëve kroatë hyrje në tregun e punës në vend.
thumbnailFondacioni ndërkombëtar ndihmon Ballkanin kundër krimit të organizuar
2014-05-05Maqedonia do të bashkëpunojë me një organizatë ndërkombëtare jo-qeveritare për të penguar dhe luftuar krimin e organizuar.
thumbnailGreqia rivendos shërbimin e trenit të pasagjerëve drejt kryeqyteteve të Ballkanit
2014-04-30Shërbimi i trenit drejt Sofjes, Beogradit dhe Shkupit do të rifillojë më 10 maj. Gjithashtu në lajmet e biznesit: Grupi Veibo i Turqisë do të investojë në një strukturë të prodhimit në verilindje të Maqedonisë, duke krijuar 5,000 vende pune.
thumbnailReformat shtyjnë Greqinë në mëkëmbjen ekonomike
2014-04-28Kostot janë të larta, por qeveria është mbërthyer pas zbatimit të hapave të kërkuar.
thumbnailGreqia sheh rritje në turizëm
2014-04-23Një valë turistësh vizituan Greqinë për pushimet e Pashkëve. Gjithashtu në lajmet e biznesit: Banka Qendrore Evropiane nisi programin e bashkëpunimit Eurosystem me Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë.
thumbnailGreqia lëviz për të shtrënguar lirimet nga burgu
2014-04-22Të dënuarit për terrorizëm do të ndeshen me 20 vjet për të pritur mundësinë e lirimit me kusht, sipas një ligji të ri të propozuar.
thumbnailKremlini kërcënon furnizimet me gaz të Evropës Juglindore
2014-04-16Disa shtete marrin gazin rus nëpërmjet Ukrainës. Në lajme të tjera të biznesit: niveli i kredisë së Shqipërisë sheh përmirësim dhe shpenzimet ushtarake të Turqisë tejkalojnë Kanadanë.
thumbnailGreqia kërkon bashkëpunimin zviceran në gjuetinë për mashtruesit e taksave
2014-04-09Athina po kërkon asistencë për të identifikuar shtetasit grekë që po përdorin Zvicrën si një strehë të sigurt për taksat.
Focus on Ukraine

Reportazh

Të afërmëve të Srebrenicës u pëlqen verdikti hollandez, por nuk janë të kënaqur plotësishtTë afërmëve të Srebrenicës u pëlqen verdikti hollandez, por nuk janë të kënaqur plotësisht

Disa besojnë se verdikti është hapi i parë në ekspozimin e së vërtetës lidhur me çfarë ndodhi në Srebrenicë në 1995.

Më popullor

Loading
Loading
Loading

Anketë

Jeni dakord me një propozim për Greqinë që të reduktojë dënimet me burg për njerëzit e dënuar për korrupsion?

Po, vënia e gjobave është mjaft për një ndëshkim për krime jo të dhunëshme
Jo, njerëzit e dënuar për korrupsion dhe mashtrim, duhet të ndeshen me dënime të forta
Nuk e di